Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Odnowiony budynek biblioteki służy naszym czytelnikom od 2014 roku. W nowym budynku na parterze znajduje się:

Oddział dla dzieci i młodzieży.

Miejsce dla młodych ciałem i duchem a w nim wypożyczalnia, atrakcyjna czytelnia z kącikiem do zabaw dla najmłodszych i sala spotkań. Różnorodny i stale aktualizowany księgozbiór dostosowany do potrzeb i zainteresowań odwiedzających. Organizowane są zajęcia i lekcje biblioteczne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Oddział dla dorosłych

Na piętrze Oddział dla dorosłych – można skorzystać z windy

Tutaj na dorosłych czeka atrakcyjna wypożyczalnia i czytelnia

W jej zbiorach znajdują się:

• Literatura piękna polska i zagraniczna.
  • Literatura naukowa.
  • Literatura obcojęzyczna m.in. angielska, niemiecka.
  • Audiobooki.
  • Czasopisma: dzienniki, tygodniki, miesięczniki.

Czytelnicy mają możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do internetu. Zapewniamy dostęp do komputerów i tabletów.

Do dyspozycji czytelników jest również przeszklona czytelnia.

Filia w Górze

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo posiada jedną filię biblioteczną, która mieści się w Górze. Przez lata biblioteka czterokrotnie zmieniała swoją lokalizację. Jednak już od października 2018 roku na stałe przeniosła się do nowo wybudowanego budynku w Górze przy ulicy Nowowiejskiej 1A.

Piękny nowoczesny budynek zapraszam nie tylko mieszkańców. Dobra lokalizacja, w centrum wsi sprawiła, że biblioteka tętni życiem. Przybyło ponad 100 nowych czytelników zarówno z naszej gminy jak i poza niej. W budynku zostały wydzielone strefy dla dzieci, które godzinami potrafią spędzać czas, dla dorosłych kącik, w którym spokojnie mogą przeczytać prasę. Wydzielono czytelnię komputerową, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad to powstała czytelnia, w której odbywają się liczne spotkania, gromadząc sporą ilość uczestników.

Możemy pochwalić się niepowtarzalną i wyjątkową letnią czytelnią na dachu. W okresie wiosenno-letnim można poczytać i wypić kawkę z widokiem na okoliczne miejsca. Filia w Górze spełnia rolę świetlicy dla dzieci i młodzieży. Organizujemy w niej zajęcia dla najmłodszych, młodzieży oraz spotkania autorskie dla dorosłych.

Biblioteczna Filia w Górze stała się centrum rozwoju kulturalnego i czytelniczego wśród mieszkańców.