Kurtyny wodne w Gminie Jaraczewo już są!

 

Kurtyny wodne w Gminie Jaraczewo już są.

Mieszkańcy Gminy Jaraczewo w ciepłe dni będą mogli korzystać z nowych kurtyn wodnych. Kurtyny staną w centralnych miejscach w Jaraczewie oraz Noskowie. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Zakup kurtyn ma na celu rozwój integracji społecznej w Gminie Jaraczewo. Nowe miejsca będą skupiać okolicznych mieszkańców. Dadzą możliwość skorzystania z przestrzeni publicznej. Zagwarantują ochłodę podczas spaceru pięknym odnowionym Parkiem w Jaraczewie. Orzeźwią w czasie przejścia przez Rynek, a także podczas zajęć sportowych na boiskach w Jaraczewie i Noskowie.

Z nowego miejsca skorzystają mieszkańcy, członkowie lokalnych kół i grup zainteresowań, zawodnicy szkółek sportowych z terenu Gminy,  uczniowie szkół oraz seniorzy a także goście przyjezdni odwiedzający Park i Rynek w Jaraczewie.

Nowe miejsca dadzą mieszkańcom możliwość ochłody w upalne dni.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

Przewiń na górę