rajd rowerowy 2024

Odjazdowy Bibliotekarz 2024

W minioną niedzielę 16 czerwca br. odbył się 13. rodzinny rajd rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ.  Pogoda szczęśliwie nam dopisała. Prawie 120 cyklistów udało się z nami na wycieczkę rowerową poprzez nasze gminne miejscowości. Tym razem ugościli  nas mieszkańcy Ruska.  Trasa licząca 20 km została pokonana w bezpiecznym tempie.

Podczas postoju w Rusku na cyklistów czekała kawa oraz słodkie, pyszne ciasta przygotowane przez KGW Rusko. Młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy zadbała o rozrywki dla naszych małych cyklistów. Natomiast wolontariusze z Wolontariatu Marzeń, który prowadzi pani Monika Podlewska zapewnili możliwości zabawy dla wszystkich chętnych. Można było wykonać samodzielnie bransoletkę lub zapleść wakacyjnego warkocza.

W przeprowadzonym konkursie z wiedzy o naszej gminie udało się wyłonić zwycięską drużynę. Każdy z uczestników otrzymał upominek. Na koniec odbyło się losowanie nagród, a dla każdego cyklisty przygotowany został rowerek z grawerem. Rowerki powstały w Pracowni Orange.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim cyklistom, sponsorom: Bank Spółdzielczy, Meble Marko, Maximus ubezpieczenia, Rower Sport  oraz instytucją, które pomogły podczas rajdu: OSP Łobez oraz OSP Parzęczew, KGW Rusko, Wolontariat Marzeń i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy.

Zapraszamy do obejrzenia skróconej relacji foto, więcej zdjęć na bibliotecznym profilu na Facebooku.

Przewiń na górę