wspomnienie rajdu rowerowego

Rajd rowerowy

Cykliczna impreza „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników i miłośników rowerów organizowana jest  przez naszą Bibliotekę już od 2011 roku. Udało się zorganizować VIII rajdów.  Impreza ta, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, listy zapisu zapełniają się w ciągu kilku dni. W każdej edycji kilometry kręci z nami ponad 100 osób.  Każdy rajd rowerowy przebiega pod innym hasłem i zadaniem do wykonania. Przy dobrej zabawie niezapominany pielęgnować tradycji, historii czy upamiętniać ważne wydarzenia. Ogromnie cieszy nas fakt, iż jadą z nami całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy to maluszki, które jadą w fotelikach rowerowych. Najstarszy z uczestników miał ponad 70 lat.

W przygotowania do rajdu włączeni są nie tylko pracownicy biblioteki, ale i również strażacy, i koła gospodyń wiejskich.

Co roku trasa jest zmieniana, przemierzamy nie tylko zakamarki naszej gminy, ale również wyjeżdżamy poza obręb. Trasa liczy ponad 20 km.  Na finiszu na wszystkich uczestników czeka zawsze poczęstunek, ognisko, które dzieci uwielbiają oraz nagrody.

Z pewnością możemy powiedzieć, że na to wydarzenie wszyscy czekają cały rok.

Przewiń na górę