spotkania wokół świątecznego stołu

Wokół świątecznego stołu – cyklicznie od 2013 roku

Ogromnej dumy i zachwytu dostarcza nam coroczne od 2013 roku, wydarzenie  organizowane w Bibliotece przed świętami Bożego Narodzenia  pod nazwą „Wokół świątecznego stołu”. Boże Narodzenie to święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo i starannie. To dni, kiedy poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie i bliskim. Sam wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku.

Nasze świąteczne spotkanie  gromadzi stałych czytelników, ich dzieci oraz wnuki. Jest okazją do wprowadzenia się w świąteczny nastrój.  Dzieci uczestniczą w pieczeniu i dekorowaniu  korzennych ciasteczek i pierników.  Dla nich również dedykowane są warsztaty rękodzielnicze.  My bibliotekarze staramy się im umilić czas i wprowadzić poprzez gry i zabawy w ten świąteczny czas.

Klimat świąt podkreśla muzyka na żywo. Lekko sączące się kolędy dodają magii naszemu spotkaniu. A wszystko to dzieję się przy stole… Czytelnicy mają okazję w trakcie prelekcji zapoznać się z najnowszymi trendami wnętrzarskimi, dekoracyjnymi jaki i również tradycjami.  Nasze Świąteczne Stoły prezentują się jak najpiękniej potrafią – uginają się od pyszności, ślicznych obrusów jak i zastaw stołowych.

Często czytelniczy wymieniają się pomysłami jak udekorować dom, jaki komu kupić prezent czy też wymienić się przepisami na świąteczne dania.

Zaprzyjaźnione kwiaciarnie nigdy nas nie zawodzą i co roku możemy liczyć na pokaz pakowania prezentów czy zrobienia własnoręcznie stroików świątecznych.

Nikt nie wychodzi od nas z pustymi rękoma. Życzenia płyną z ust do ust.

A wszystko to przy stole, symbolu gościnności i zachowania tradycji.